17.Mai med traktortog og veteranbilkortesje

Som tidligere omtalt blir det også korpsmusikk, kransenedlegging og flaggheising på forskjellige steder rundt om i kommunen. Se artikkel for noen dager siden.
16.05.2021 - Rita Smedplass
Kategori: 17. Mai, Korona
-"Vi starter fra Å kl.10:45 og kjører rett til Meldal helsetun via fylkesvei 700, derifra kjører vi opp rundt Holstadbakkan mot Meldal sentrum igjen.
Deretter går turen til Løkken hvor vi kjører gjennom sentrum og ned Romundstadbygda mot Langenglia og Jordhusmoen. Fra Jordhusmoen kjører vi opp Bjørnliveien til Bjørnli. Toget går så videre til Drogsetmoen og i gjennom Storås før siste etappe ned Kvamsgjerdet og til HOB i Meldal hvor dagen avsluttes og alle kjøret hver til sitt.
Det er viktig at under oppstilling så sitter alle sammen mest mulig i sine traktorer for å unngå stor folkeansamling. Ellers så holder vi avstand til hverandre og følger de retningslinjene som gjelder.

Fra Bente Fagerli har vi fått legge ut det hun skriver på facebook
-"Er du klar til 17.mai? Vi er i rute!

Oppmøte ved klubbens lokaler, Brannstasjon på Fannrem kl.12:45. Vi starter kl.13:00.
Kjørerute Fannrem, Storås, Meldal, Løkken, Svorkmo, Solbu, Fannrem, så til Amfi Orkanger. Pynt gjerne bilene med flagg.
HIPP, HIPP, HIPP, HURRA, HURRA!!
Red:RS