Årsmøte og pengegave
F.v. styreleder i Meldal Sportsklubb Odd Lykkja, daglig leder i Foss Snekkeri Morten Foss og bedriftsrådgiver i Orkla Sparebank Arnt Ree ved overrekkelsen av gaven fra Foss Snekkeri og Orkla Sparebank. Foto: Orkla Sparebank
22.02.2026 - Marit Mjøen
Kategori: Nyheter, Barn og idrett, Meldal Sportsklubb, Orkla Sparebank
Tre år gamle Meldal Sportsklubb inviterer til årsmøte 16.mars. Den unge klubben har mer å feire enn et nytt år. De har nemlig fått 20.000 kroner i gave fra Foss Snekkeri.
Pengene stammer opprinnelig fra Orkla Sparebank som kåret Foss Snekkeri på Å til årets bedrift i 2025. En del av kåringa er en pengesum på 20.000 kroner som vinneren får gi videre til en valgfri organisasjon. Valget falt på Meldal Sportsklubb.
Til avisa Sør-Trøndelag forklarer daglig leder i Foss Snekkeri, Morten Foss, hvorfor valget falt på Meldal Sportsklubb: – De har gjort en kjempeinnsats lokalt for å bygge opp idretten, og har gjennomført ei veldig vellykket sammenslåing. Vi synes det er veldig bra at alle krefter har blitt satset på én felles klubb.
Under overrekkelsen som skjedde i en av klubbens viktige arenaer, Storåshallen, sa bedriftsrådgiver i Orkla Sparebank, Arnt Ree at det er hyggelig at Foss Snekkeri velger å gi gaven til Meldal Sportsklubb, som på en god måte har geid å samle og aktivisere barn og unge på ulike arenaer.
Leder i Meldal Sportsklubb, Odd Lykkja, sa i sin takk for gaven at pengene kommer godt med og klubben skal bruke pengene til å skape enda mer idrettsaktivitet. Klubben ble stiftet i november 2023 ved at Idrettslaget Dalguten, Idrettslaget Nor, Meldal Fotballklubb, Meldal Håndballklubb og Meldal Idrettslag slo seg sammen.
Årsmøtet i Meldal Sportsklubb arrangeres i Meldal barne- og ungdomsskole.