Årsmøtet i Løkken Pensjonistforening

Løkken Pensjonistforening avviklet sitt årsmøte i Pensjonisthuset torsdag den 26. februar.
Hele 40 medlemmer var til stede.
28.02.2009 - Magne Vullum
Etter at de vanlige årsmøtesaker var godkjent fulgte valget og foreningen har nå følgende styre:
Leder
Johannes Høyem
Nestleder
Birgit Strand
Sekretær
Astrid Høyem
Kasserer
Per Eriksen
Styremedlemmer
Ingvar Fossflaten
Tordis Kirkholt
Eline Moldjord
Snorre Skarstad
Varamedlemmer
Magne Grøset
Magnar Steigedal
Etter årsmøtet ble det servert snitter og Walesh-kringle.
Kveldens kåsør var utflytta "Løkkenbøgg" - Ola Blokkum - som på en sprudlende måte fortalte om sin barndom og oppvekst i Bjørnli - og svært mange nikket gjenkjennende til den gode beskrivelse av en trygg oppvekst. Ola tok oss også med vidre i sitt spennende liv og lovet å komme tilbake for å fortelle om sin "Pilgrimsvandring" i Spania og kanskje også om sin tur til Ugsanda. Han høstet stor applaus for sitt underholdende kåseri.
Musikk og sang hører med i pensjonistforeningens møter og denne gang hadde vi en supertrio i Magnar Steigedal, Gunnar Gabrielsen og Jan Erik Mjøen - det er gutter som får sving på sakene og noen og enhver får lyst til å danse.
Kvelden ble avsluttet med åresalg med mange gevinster - og sikkert noen gode kroner til foreningens kasse.
Tekst/foto: Per S.
Ola Blokkum - kveldens kåsør
Musikkerne Gunnar Gabrielsen, Jan Erik Mjøen og Magnar Steigedal
"noen" av dugnadsgjengen som malte pensjonisthuset sommeren 2008 og som fikk hver sin rose av avtroppende leder Anne Resell Skarstad.