Astrid skrev veldig vakre tekster  

På konsert i Trondheim var Liv Halse Storvik og Helge Halse blant publikum. Her sammen med gruppa.  

Per(fekt)ikom skrev avisa Driva da Rindalsgruppa Perikom avholdt konsert i Surnadal kulturhus i august. Der presenterte de den ferske plata si “Bastuba”, med tekster av bl. a. Astrid Krog Halse. 

10.09.2008 -
Kategori: Arkiv

TV-kjendisen Torill Moe var gjesteartist da de framførte “Du fann ingen blome”, og publikum fikk nok et bevis på at Astrids tekster egner seg godt til å bli tonesatt.
Etter å ha hatt en liten pause er gruppa Perikom nå tilbake, og vi vil nok høre mer fra dem i tiden framover. Karstein Mauset sier dette om tekstene til Astrid: “Noen veldig vakre, kanskje litt såre, og det var veldig artig å sette melodi til hennes tekster.”

Tekstene som er brukt fra Astrids samling er:
Du fann inngen blome, Elegi, Eg gjømmer en draum i mitt hjarte, og Myrull.
Karstein håper sluttproduktet også vil falle i smak hos Meldals-publikummet!

Da gruppa ble anmeldt på NRK P1`s “Norsk På Norsk” (under lupen), fikk de karakteren 5! “En hyggelig plate", var en av kommentarene!

Perikom består av:
Karstein Mauset: Sang og gitar
Jo Ranheim: Gitar
Håkon Fredriksen: Bass
Ingebrigt Løfald: Slagverk
Plateselskap: Square records

 

På konsert i Trondheim var Liv Halse Storvik og Helge Halse blant publikum. Her sammen med gruppa.  På konsert i Trondheim var Liv Halse Storvik og Helge Halse blant publikum. Her sammen med gruppa.  

Perikom Perikom 

Annonser


Medlemmer