Bruker ferien på å lage aktivitetstilbud

En munter gjeng i fullt arbeid med å lage sandvolleyballbane
17.07.2008 - Eli Anne Kalseth
En gjeng gutter med store traktorer var i full gang med graving på idrettsplassen på Å. Vi ble såpass nysgjerrige at vi tok en tur for å finne ut hva de holdt på med.
Aktiviteten forgikk bak det nordre målet og vi tok en prat med dem. Ola Svorkdal Hess hadde kommet med ideen. I fjor hadde de ryddet området for busker og kratt og han mente at det kunne brukes til noe nyttig. Ettersom de spilte volleyball, kom ideen om en sandvolleyballbane. Så nå er de i full gang. Jordet Grustak stilte med maskiner, og Hallgeir Jordet gravde først ut gropa. Så har de fylt på grov singel som de var i full gang med å jevne ut. Til slutt skal de fylle gropa med finsand og så er det klart for sandvolleyball på Å.
Jobben ble utført med muntre kommentarer og latter og det er en hemmelighet at Lars Erik Jordet kjøter Valtra. Ola Storm Myrmæl, John Håkon Hoset (fra Grindal) og Morten Hoset sammen med de to forannevnte syntes det var OK å bruke en sommerkveld på dugnadsarbeid. Så håper de at IL.NOR betaler grusen.
Vi gratulerer med et nytt flott tilbud!
Ivrig dugnadsgjeng. Fra venstre; John Håkon Hoset(Grindal), Morten Hoset og Ola Storm Myrmæl.
Ola Svorkdal Hess i forgrunnen, mens Lars Erik Jordet kjører traktor(av ukjent merke...)
Tekst og foto: Aud Inger Kalseth