Budsjettet i havn.

Torsdag 17.desember var Kommunestyret samlet for å vedta neste års budsjett. Det er litt av en maraton med start kl. 12.00 og det ble ikke banket for godkjent protokoll før kl. 20.30. Det var riktignok en god pause midt i økta med både underholdning og juletallerken.
23.12.2009 - Magne Vullum
Elever fra Meldal kulturskole underholdt med både messingblåsere, piano og gitar. Det er trivelig at de tar seg tid til å vis kommunestyret at det er viktig å satse på kulturskole. Flere av elevene skulle av gårde på andre aktiviteter etterpå.
Anne Erlandsen hadde laget julemat og det smakte godt. Så godt var det at det ble for liten plass til bløtkaken etterpå.
Sannelig fikk kommunestyret hilse på den nye rådmannen også, hun er klar til å trø til på nyåret.
Så skulle budsjettet vedtas, og selv om det er en del diskusjon fløyene imellom, vet alle at det er viktig å få et budsjett i balanse, og med litt gi og ta, blir det et enstemmig vedtak.
Det er selvsagt noe som ikke får plass i budsjettet, men oppbemanning av demensavdeling og gratis trygghetsalarmer ble vedtatt. Forprosjekt av skole på Ekserplassen og ny barnehage på Løkken var også blant de valgene som ble gjort. Ny vei til Meldal Næringssenter og byggeklare tomter, ble også prioritert.
Anne Britt Ree, rådmann Roy Fritzon, Morten Rødningen og Ordfører Ivar Syrstad
Elevene på piano og gitar
Ingrid Skarstein, Odd Aa og Baard Bergsrønning
Kari Rikstad og Arnt Ree
Messingblåsere fra kulturskolen
Ola Bjørkøy, Arnt Ree og Morten Rødningen
Turid Aasbø Ree og Helge Ringli