Dagens artist er...

Storåsfestivalen vil presentere en ny artist til sommerens festival hver morgen i tiden fremover.
Dagens artist er Mory Kanté Electric Band fra Guinea.
På Storåsfestivalens andre dag skal Storåsskogen bli omgjort til en oase av Afrikanske rytmer. Mory Kanté spilte seg inn på Europas hitlister i 1988 med singelen ”Yéke Yéke”, Afrikas første singel som solgte over 1 million eksemplarer.
20.03.2009 - Magne Vullum
Kanté kommer fra Guinea i vest-Afrika og vokste opp i en familiebestående av kjente griot musikere - en vest-afrikansk musikktradisjon,nedarvet gjennom generasjoner. Musikken er en blanding av tradisjonellvestafrikansk musikk, med sterke innslag av pop, house og amerikanskfunk.
Til Storås har Mory Kanté med seg hele 15 musikere, korister og dansere, som tilsammen utgjør The Electric Band.
Vi minner også om at Storåsfestivalen nå har "artistslippkampanje" hvor det er mulig å skaffe seg rabattert festivalpass til kun kr 990,-
Les mer på www.storaasfestivalen.no