Endelig vaskehall

Ola Lo fra Rindalsskogen benyttet anledningen til å vaske av møkk og salt på bilen, da han var på vei heim fra jobb. Han har venta på denne muligheten i mange år, og har fulgt nøye med i oppbygginga av vaskehallen.
13.11.2008 -
Kategori: Arkiv
Ola tok i bruk vaskehallen ved første mulighet, og han var veldig godt fornøyd. På grunn av stenging av riksvei 39, går i vinter all tungtrafikken etter riksvei 65 over Rindalsskogen, og da blir den saltet, forteller han.
Det er Geir Joar Bjørnås som har ansvaret for den nye vaskehallen hos Syrstadeng Bil as på Storås. Dette er et kjempetilbud for kundene, og kan brukes hele året, sier Geir. Varmen i gulvet gjør at vannet ikke fryser selv om det er kaldt. Du kan velge spyling med høytrykk, høytrykkspyling med såpe og varme. Det er funksjon for avfetting som fjerner asfalt o.s.v., og det er muligheter for voksing. Det er en egen avdeling for støvsuging. Foreløpig kan du bruke 10- og 20 kroners mynt, og i neste uke håper Geir Joar at alt er på plass slik at du også kan bruke verdikort.
Foreløpig er det lagt grus foran inngangen, men til våren skal det asfalteres.
Vaskehallen klar til bruk
Ren og fin bil etter en rask omgang med høytrykkspyleren
Geir Joar har ansvaret for vaskehallen
Det er lurt å skifte ut gammellorten, s