Et lite 5-minutt

Det var Roar Kvernberg, Joar Sætherstrøm, Gunnar Bjørkhaug, Øyvind Sæthernes og Ivar Holte som satt ute i solveggen da vi stakk innom Meldal Asvo sin trappeavdeling i Meldal. På trappa sto Arnt Bjørkhaug, han hadde det travelt med å fylle leveringsklare varer inn i varebilen.
18.09.2008 -
Kategori: Arkiv
Vi fikk være med Joar Sætherstrøm inn i bedriften for å se hva han drev på med. Han viser oss hvordan han deler opp veden på klyvemaskina. Vi må ha ved å fyre med når det blir kaldt, sier han og fyller opp kassene som står ved siden av maskina. Meldal Asvo kjøper inn furuslip og det er den Joar klyver. Han arbeider i trappeavdelinga 2 dager i uka, og 2 dager er han på snekkeravdelinga til Meldal Asvo på Storås. Hver fredag har han hjemmedag, og da har han fri.
Roar Kvernberg skrur lokket på den populære lokkstolen. Trappeavdelinga får den inn som trehvitvare fra snekkeravdelinga, og de sprøytemaler den. Vi har mange bestillinger, den er etterspurt som dåpsgave og fødselsdagsgave, ja også til 60-åringer, sier Roar. Det er populært å få skrevet inn navn og dato på disse stolene.