Fotointeressert datakar

 

Johan Lium har en datamaskin, 2 skjermer pluss en bærbar PC på kontorpulten sin, og alle tre er i bruk.

07.06.2007 -

Johan har nærmest vokst opp i Ole Liums Møbelverksteds lokaler, og starta sin arbeidskarriere her i 1964. Da jobba han her i et år, før han reiste i militæret. Etterpå ble det full jobb ved bedriften, kun avbrutt av 1 år ved Lederskolen for Treindustrien i Oslo. Johan har lang fartstid ved bedriften, og da faren døde i 1980 overtok han som daglig leder.
Johan har i mange år hatt foto som hobby, og hadde mørkerom i kjelleren på verkstedet. Til å begynne med var det kun sort/hvitt bilder. Senere ble det smalfilm som etter hvert gikk over til video, og det ble mest familien som ble foreviget.
Da bedriften fikk egne nettsider kjøpte han digitalkamera, og det har han alltid med seg. Han tar bilder av møbler som bedriften har levert, over hele landet. Johan er også glad i naturen, og hytta på Nerskogen besøkes ofte av han og kona. Hun er fra Hitra og de tilbringer mye tid der om sommeren.




Annonser


Medlemmer