Hvordan blir vi 5000 meldalinger ...

 

- Etter min mening er det nå det gjelder, felles mål må være å øke innbyggertallet mot 5000. Det gir muligheter for videreutvikling av næringslivet i Meldal og dermed flere arbeidsplasser, som er basisgrunnlaget for en attraktiv kommune, skriver daglig leder ved Simpro AS, Olav Sigurd Kvaale i et innlegg her på www.meldal.no


14.05.2008 - Marit Mjøen

Simpro AS. Foto: www.simpro.noHans konklusjon er slik:

Oppsummert prøver jeg å poengtere at på noen hovedområder må vi enes om tiltak og prioriteringer til felles beste for hele bygda:

  • Ungdommen må få bli entreprenører, stå på egne ben og tråkke sine egne fotspor
  • Løkken må videreutvikles som tettsted, handelssentrum og industristed for dermed å skape grunnlag for flere aktiviteter og bredere varetilbud.
  • En felles barne-og ungdomsskole legges ved Meldal Videregående skole.
  • Infrastruktur innad og utad i kommunen må forbedres.
  • Boligområder må klargjøres der behov for arbeidskraft er størst.
  • Lokalsamfunnene med lag og organisasjoner skal fortsette å blomstre med sine egenarter.
  • En må ta vare på og videreutvikle basisnæringen (jordbruket) i samhandling med eksisterende næringsmiddelproduksjon
  • Turismen er fortsatt viktig.

Les hele innlegger under Fra leserne

Annonser


Medlemmer