Julegrana tent på Bjørnli

 

Søndag ettermiddag var det tid for å tenne lysene på juletreet på Bjørnli. Mange var møtt fram og det samme var julenissen.

30.11.2008 - Wenche Rennan

Julegrantenning1.jpg

Det var en fin og mild vinterkveld og sjøl om det var mye snø rundt julegrana på Torvet, var det mange som gikk rundt juletreet. Musikk-korpset spilte opp og det ble sunget julesanger av store og små. Litt ekstra spenning for de minste ble det da nissene endelig kom og delte ut pakker.
Etterpå var det tid for å innta Stallstua for en matbit, et kakestykke eller to og en varmende kopp kaffe. Det ble servert kaffe både før og etter julegrantenninga i år, for at det skulle bli plass for alle som møtte opp. Etter at sangen hadde lagt seg, fyltes Stallstua fort opp av de mange kaffe- og kakelystne. Deretter ble det tid for trekking i lotteriet og noen var nok heldigere enn andre og vant en av de fine premiene.
Så er lysa på Torvet tent, julestria står for døra for mange og beboerne på Torvet får nyte lysene av julegrana i en måneds tid.

 

Foto: Ove Smedplass
Foto: Wenche Rennan

 

Korpset.jpg
 Musikk-korpset spilte julesanger for alle oppmøtte under julegrantenninga på Bjørnli søndag ettermiddag.

 

Julegrantenning2.jpg
 Gang rundt julegrana hører med. Mye snø satte ingen demper på hverken stemning eller deltagelse.

 

Julenisser.jpg
 Så kom julenissene! Et populært innslag for de minste.

 

Julenissene.jpg
 Nissene var i sitt vanlige gavmilde humør og det vanket poser med no' godt i for de oppmøtte.

 

Julenissen.jpg
  En travel kveld for julenissene på Bjørnli.

 

Julegrantenning3.jpg
På kjøkkenet på Stallstua serverte Grethe Jørgensen Hegle og Ildri Ustad gode kaker og oppsmurte rundstykker som folk hadde tatt med seg i anledning julegrantenninga.

 

Julegrantenning4.jpg
 Gavebordet - klart for trekking !

 

Julegrantenning6.jpg
 Ivrige loddkjøpere som håper på en flott gevinst.

 

Julegrantenning5.jpg
Kristine Hansen og Guri Løset Muan med Ruth Linnea på fanget gledet seg på kaffe og kaker i Stallstua etter julesangen.

 

Julegrana.jpg
 Se godt på julegrana, denne synger på det aller siste juleverset i år. Den blir pensjonert etter jul og hugges etterhvert ned. Den har blitt i det største laget og vil bli erstattet med mindre tre til neste år. Og høyt i toppen den noe spesielle stjerne, som gjør jobben og lyser opp Torvet.
Takk til Bjørnli Velforening for nok en trivelig sammenkomst for alle oppmøtte på Stallstua.

 

Tekst: Wenche Rennan

Annonser


Medlemmer