Kompostering - noe for deg?

Hjemmekompostering er blitt trendy
06.02.2020 - Hilde Stina Elshaug
Kategori: Lag og foreninger
Matavfall utgjør omtrent en tredjedel av alt avfallet vårt. Ved å kompostere kan matavfallet bli god gjødsel for din egen hage.
Når en komposterer sitt eget matavfall fører en næringa tilbake i kretsløpet. På tilsvarende måte kan løv og kvist fra egen hage også bli en ressurs for å bidra til jordforbedring. Hjemmekompostering er i dag viktigere enn noen gang for å redusere ens eget fotavtrykk i miljøet.
Hva og hvordan kompostere, skal en satse på varmkompost, kald kompost eller Bokashi?
Dette temaet vil bli diskutert og formidlet på Meldal Hagelags medlemsmøte i Sentrumsbygget i Meldal mandag, 10. februar.
Kvelden er åpen for alle som ønske å lære mer om kompostering.
Visste du at Hamos gir reduksjon i renovasjonsavgifta for husholdninger som gjennomfører kompostering av matavfallet? Kriteriene for å få denne reduksjonen er å delta på kurs og skrive under en avtale.
Synes du dette er interessant – møt opp, kurset er gratis og det blir kaffesalg.
I tillegg får du en trivelig hage/kompostprat, fint om vi kan dele erfaringer.

