Meldalingene inntok MOT-camp

Denne uka har MOT i Meldal hatt Vegard Røen på utdanning på MOT-camp.
08.02.2018 - Hilde Stina Elshaug
Kategori: Barn og ungdom, Skole og utdanning, MOT i Meldal
Vegard har tidligere denne uka deltatt på utdanning på Gråkallen og plutselig dukker han opp i klasserommet klar for MOT-besøk i Meldal. Ekstra artig er det at Vegard startet sitt engasjement i MOT i Meldal da han gikk på ungdomsskolen, ble utdannet til Ung MOTivator og Signalbærer med MOT, forteller ungdomsleder i Meldal, Marit Bjerkås.
- Nå kommer han tilbake og vil bidra til at dagens ungdomsskoleelever blir like glad i MOT som det han ble og er.
Foto: MOT i Meldal
- Men det som gjør det ekstraordinært var at tilfeldighetene ville ha det til at hele tre meldalinger møttes til utdanning på MOT-camp denne uka. De to andre er Erik Skjevdal og Are Hembre.
MOT betyr mye for ungdommene våre og de fortsetter å engasjere seg, og velge MOT. Skjevdal jobber som lærer i Rindal for tiden og det er nok gjennom den jobben han nå blir skolert i MOT.
Bjerkås sier videre at for å få denne utdanninga må alle gjennom en mini-MOT-økt for å prøve seg i rollen, det er også en intervjurunde før de eventuelt får muligheten til å ta utdanninga.
- Dette blir bra! sier den engasjerte ungdomslederen.
Foto: MOT i Meldal
Red: Hilde Stina Elshaug