Meldals 11-åringer skaper kirkehistorie!

Natt til 1. søndag i advent , 27.-28. nov, er 11-åringer (de som går i 6. klasse) over hele landet invitert til å være med på en spennende og historisk adventsnatt i sin lokale kirke. Allerede har flere tusen meldt seg på til den kirkelige nyttårsfeiringen, og flere vil komme etter. Her i Meldal arrangeres ”Lys Våken” i Meldal Kirke, og alle 11åringer (6.klassinger) i kommunen blir invitert.
14.11.2010 - Magne Vullum
Nyttårsforberedelsene starter lørdag med et mangfold av aktiviteter. I kirkerommet vil blant annet store og små i fellesskap forberede søndagens gudstjeneste, vi skal grille pølser i gapahuken oppe i skogen, innebandy i kirkekjelleren og vi skal se Meldal fra kirketårnet, synge, spise og ha det kjekt, – før alle kryper til køys, I KIRKA. Søndagen blir vi med på familiegudstjeneste og vi avslutter med kirkekaffe, for små og store.
Håper at alle 11åringene har lyst til å være med.
Invitasjon kommer i posten.
Meldal menighet arrangerer ”Lys Våken – adventsnatt i kirken” sammen med mange menigheter i Den norske kirke. Lys Våken venter at så mange som 10 000 vil delta på adventsnatten, i Norge.
Marit Syrstadeng