Nedtellinga til den store dagen går mot slutten

Mange har planlagt lenge og gjort store forberedelser til årets Bergmannsdag. Det ligger an til å bli en dag for historiebøkene.
08.08.2018 - Hilde Stina Elshaug
Kategori: Kultur
Tradisjon tro vil ordfører åpne arrangementet, før en rekke artister kommer på scenen med variert underholdning (se toppannonse på hovedside).
Muséet tilbyr mange flotte opplevelser, og i år vil også meldal.no delta med en egen stand. Vi håper mange vil komme innom.
Næringsliv, organisasjoner, lag og foreninger stiller som tidligere.
Ingen blir vel skuffet om vi våger oss på å si at årets høydepunkt under Bergmannsdagen blir avduking av den nye statuen av OL-helten Jan Egil Storholt.
Vi meldalinger har fulgt prosessen siden den ambisiøse og generøse idéen ble uttalt. Vi har vært med på kronerulling som har bidratt til at den nå er en realitet (se lenker nederst på siden).
På lørdag vil Storholt selv være til stede ved avdukinga av en kopi av seg selv fra sin storhetstid på skøytebanen.
Hvem som er mest spent av hovedpersonen selv og prosjektgruppa (Rolf Johan Ervik, Ove J. Snuruås, Eystein Steigen, Inge Storås, Marit Mjøen) vites ikke.
Statuen av Jan Egil Storholt snart ferdig
Jan Egil på sokkel (Her kan du se bidragsyterne)
Får 150 000 kroner fra kommunen
"Det var et voldsomt idrettsmiljø her vettu"
Tekst: Hilde Stina Elshaug
Foto: Facebook