Pepperkakehuskonkurranse

 

Det nærmer seg jul, og julebaksten må i hus. Vi i Bygdeungdomslaget synes den desidert morsomste julekakesorten er pepperkaker, og da spesielt pepperkakehus. Derfor skal vi lørdag 18. desember konkurrere om å lage pepperkakehus! Det laget som lager det fineste, søteste, tøffeste, rareste og beste pepperkakehuset vinner flotte premier. Det hele skal foregå på skolekjøkkenet ved Meldal Ungdomsskole.


15.12.2010 - Magne Vullum
Laget må altså designe og planlegge huset, og så lage det. Alt teller i bedømmingen, både planlegginga, gjennomføringa og sluttresultatet.

Hvert lag kan ha opptil fire deltakere. Vi stiller med alt utstyr, fra deig til kjevle til non-stop til gløgg, lunch og julemusikk.

Konkurransen er i utgangspunktet for medlemmer, men det er fullt mulig å melde seg inn ved ankomst. Hvert lag betaler 100 kr (altså 25 kroner hver) for deig, pynt og lunch.

Vi setter pris på et lite hint om du kommer, så vi kan planlegge lunch. Send melding til Tora på tlf 922 03 552.

PepperkakehusTora Voll Dombu
Leder i Meldal Bygdeungdomslag

Annonser


Medlemmer