Skarmostuggu

Jerpstadgrenda vei og vel bestemte på årsmøtet sitt i fjor at det skulle bygges tak over sitteplassen på Skarmoen. Det ble satt ned en komitè og første møte bestemt. I november, etter at nødvendig tillatelser fra grunneier og kommune var i orden, ble grunnarbeidet satt i gang.
11.07.2009 - Magne Vullum
Det ble gitt tømmer fra dem som hadde det og i mars ble det skåret på saga på Grindal. Det er støpt såle, tømmeret er hugget opp (for det meste av Jostein Dragset), takåsene barket, villmarkspanel beiset og spikret opp. Oppbygda grendelag har støttet oss med penger. Utover våren har det vært dugnad de fleste onsdagene med mer eller mindre oppmøte. Det er lagt ned et stort arbeid, men samholdet er godt og moro har det vært, og resultatet er alle kjempefornøyd med.
Nå håper vi riktig mange tar turen over Jerpstadbakkene og nyter utsikten fra Skarmostuggu. Stuggu ble høytidelig åpnet av Hallgeir Jordet, som fikk den store æren fordi det var han som opprinnelig luftet idèen om huset. Etterpå feiret vi med grilling og drikke etter ønske.
Jerpstadgrenda vei og vel
Det var ikke bra nok med bånd og saks på silkepute.
Fin kveld for å samles på Skarmoen.
Bygget er oppe...
og taket blir lagt.