Styrking av hyttemarkedet i Meldal

24. sept blir det holdt møte ang "hytteprosjektet" i Løft Meldal Opp og Fram. Formålet med delprosjektet er å øke antall hytteeiendommer og sørge for at leveranser til nye og eksisterende hytteeiendommer er fra tilbydere i Meldal.
14.09.2009 -
Kategori: Arkiv
I "hyttemarkedet" skal Meldal styrke sin posisjon og øke verdiskapingen av dette i egen kommune. For å lykkes kreves godt samarbeid mellom grunneiere, kommunen, reindriftsnæringa og alle tilbydere av produkter og tjenester til hyttemarkedet. Det trenger ikke å bare være tradisjonelle hytter vi kan jobbe med i prosjektet, men andre ideer innen fritidsmarkedet også, som. f.eks kolonihage. Leveranser til eksisterende hytteeiendommer skal også forbedres og utnyttes mer, samt at det skal jobbes med tilrettelegging av infrastruktur.
Det er invitert personer til møtet, men hvis det er flere "der ute" som har noe å bidra med når det gjelder satsing på hytte/fritidsmarkedet, vil vi gjerne høre fra dem, og de må gjerne delta på møtet. Si fra til prosjektleder Hilde Sætertrø eller delprosjektleder Odd Arild Svartbekk.Send mail til delprosjekleder