Uavgjort i 5. divisjon 

Tung bane, men fine spilleforhold 

Meldals 5. divisjonslag hadde utsatt vårkampen mot Hitra, og spilte også den lørdag på samme bane som 4. divisjonslagene. På denne måten kunne de samkjøre i felles buss. 

21.09.2009 -
Kategori: Arkiv

Fra reservebenken i første oppgjøret med et innhopp siste kvarteret i den kampen, hadde Ola Emil Gulla Belsås blitt ”varm i trøya”. Han førte Meldal i ledelsen med en fin scoring. Hitra utlignet til 1 – 1, som ble pauseresultatet.
I 2. omgang tok Meldal føringen nok en gang, da en Hitraspiller lobbet ballen over egen keeper, et praktfullt sjølmål. Samme spiller fikk muligheten til å rette opp fadesen, da Hitra ble tildelt straffe. En god Eirik Solem i Meldals mål reddet skuddet, og den uheldige ”synderen” klarte ikke å bøte på tabben sin.
I slutten av kampen klarte hjemmelaget likevel å sette ballen i mål, og fastsatte sluttresultatet til 2 – 2. Hitra hadde nok en ball i mål, men den ble heldigvis for meldalingene avblåst for offside. 

Tung bane, men fine spilleforhold Tung bane, men fine spilleforhold 

Stig Kalstad (t.v.) kom inn og spilte godt Stig Kalstad (t.v.) kom inn og spilte godt 

Knut Kåre Brøndbo kom inn tidlig i kampen  Knut Kåre Brøndbo kom inn tidlig i kampen  

Annonser


Medlemmer