Unike filmopplevelser i Gammelgruva!

Fra "Kampen om Thamshavnbanen"

Helga 12., 13. og 14. mars er det duket for en unik og spektakulær Norgespremiere - for ikke å si verdenspremiere - for både ny film og selve filmvisningen i Gammelgruva på Løkken Verk! 3 filmer som på en eller annen måte omhandler gruvetema skal vises i Gammelgruva, i forbindelse med Kosmoramas internasjonale filmfestival. Det blir i alt 6 filmvisninger med noe for enhver smak over de 3 dagene. 

28.02.2010 - Frode Langeng

Trolig er det likevel premieren på "Kampen om Thamshavnbanen" med den dramatiske lokalhistorien fra krigen som vil trekke mange nysgjerrige. Kobberkisen på Løkken var av stor betydning for Tyskland, og det var flere sabotasjeaksjoner mot Thamshavnbanen for at tyskerne ikke skulle få tak i kisen. Flere TV-stasjoner, også internasjonale, har vist interesse for denne dokumentarfilmen.

Orkdalsfirmaet Gammaglimt Videoproduksjon AS står bak filmen, og Moment Events AS er arrangementsprodusent. Filmen er også delvis produsert på Løkken med bruk av lokale skuespillere.

Det blir også vist thrilleren "The Descent", som handler om noen som blir fanget i ei gruve, samt barnefilmen "Snehvit og de syv dvergene".
Les filmomtale her. Les mer og kjøp billetter på
Kosmaramas nettside.

Gammelgruva

Bilde fra Gammelgruva. Nå blir det også spennende filmer  å se i de spesielle omgivelsene.

Annonser


Medlemmer