Uoffisiell offisiell dart-turnering på krokvelden 14. august

Det ble avholdt uoffisiell offisiell turnering i dart under lønningspilsen på kroa fredag. På facebook ble det laget en gruppe der alle som liker dart ble anmodet om å møte opp for å kunne innta tittelen Meldalsmester i dart. Med henblikk på "påmeldingen" i facebookgruppa var det overraskende godt oppmøte.
16.08.2009 - Magne Vullum
Deltakerne måtte ta saken i egne hender å kontakte arrangøren slik at den nervepirrende og prestisjefylte turneringen kunne begynne.
Det ble spilt best av tre runder for å kåre en vinner, og fordi deltakerne viste glimrende sportsånd var dette unnagjort på 2,5 time. Underveis ble det mange morsomme og overraskende situasjoner som ga seg utslag i både hoderystende og øyerullende, samt orkanhylende og knyttneverystende sinnstilstander hos deltakerne.
Alt i alt tror jeg i delvis enighet med spillerne at dette var en trivelig og morsom kveld som forhåpentligvis vil føre til at dette er runde 1 i det spennede spillet om hvem som blir Meldalsmester i dart. Spillerne avgjør om de er klar for flere runder og spillerne som satt hjemme, men kommer neste gang kan utfordre eliten ved neste korsvei.
Det eksisterer dessverre ikke bilder av alle deltakerne.
Bilde 2 viser henholdsvis Ove Ronny Bolme (2.plass), Kristian Resell (delt 3.plass), Wenche Jonli (delt 3.plass) og Egil Smørholm (Seierherre).
Odd Erik Bergsrønning
Dartspillet på kroa.
.
Den (kroa)tiske darteliten.
Hege og Georg like blide selv om de havnet utenfor pallen.