Vi får besøk av Inga Dalsegg.

Inga Dalsegg (arkivbilde).

Hun vil fortelle om hvordan det er å leve med endometriose, og det blir anledning til å stille spørsmål.


15.05.2025 - Aud Inger Kalseth

Meldal sanitetsforening skal arrangere Helsekveld på Storås mandag 26.05, og da skal vi få informasjon om det å leve med kronisk sykdom. Endometriose er et kvinneproblem som mange har slitt med hele livet uten å vite hva som har vært problemet. «Gå hjem og ta en smertestillende» har vært det rådet mange har fått fra legen sin. Det er svært smertefullt og kan føre til barnløshet.

Nå har det vært forsket på og blir forsket på, så forhåpentligvis får kvinner bedre hjelp i dag.


Vi vil oppfordre særlig unge kvinner til å ta turen og sender invitasjom både til ungdomsskoleelevene og de som er på videregående.
Så kommer Ingrid Gunnesmo og Kathrine Minde og snakker om psykisk helse og kronisk sykdom.


Kvelden byr ikke bare på alvor. Ragnar Wikan Kjøsen skal spille gitar og synge. Spennende med nye krefter.
Kveldsmat blir serveringa, og da håper vi på at det blir mange trivelige samtaler rundt bordene. Loddsalg hører med når saniteten arrangerer, og vi trekker en gevinst på inngangsbilletten.


Sett av kvelden og ta deg en tur, du er hjertelig velkommen!

Annonser


Medlemmer