1.mai 2020 i Orkland, distrikt Meldal
En annerledes feiring enn man er vant til ble det så absolutt, men for en flott og positiv dag det ble allikevel
03.05.2020 - Rita Smedplass
Kategori: Lag og foreninger, 1. Mai
Starten på årets 1.mai ble for mange "biltoget" som Bjørnli Velforening sto bak, og da convoyen rullet ut fra brannstasjonen i Meldal var det stor stas for både deltagerne og publikum.

Klar til avgang Foto:Olga Irmina
Langs hele ruta sto det folk og applauderte tiltaket og Bjørnli var intet unntak.
Rosarussen var også representert. Her ved Line Brandås
For ungene var det nok ekstra stor stas at "Bjørn LI" og "Olaf fra Frost" ledet an i en flott amerikansk Cabriolet.
Bjørn Li og Olaf fra Frost ble kjørt standsmessig rundt i en Cadillac Deville 1967 av bileieren Inge Helgeton Foto: Olga Irmina.

Olaf Frost Foto: Olga Irmina

Maskoten til Bjørnli Vel, Bjørn Li slo an hos barna Foto: Olga Irmina
Etter dem fulgte brannbiler, Røde Kors, Event Medics, Taxier, buss, en bråte med lastebiler, en sementbil, et par privatbiler og en "bitteliten boble". Den ble iallefall ganske liten i denne sammenhengen. Et enestående og stort engasjement fra og i hele bygda.
Løkken Lyd hadde som vanlig en "finger med i spillet" når det kommer til arrangementer som krever sådan teknikk her omkring og John Magnar Holm sørget for fengende og "høylytt" musikk underveis. Alt fra Jan Teigens "Optimist", korpsmusikk og "Internasjonalen".
Ønsker du å se dette en gang til med det samme er det bare og trykke på M i den røde rundingen og klikk videre på selve videoen.
Dette må man kunne si ble en meget god erstatning for den tradisjonelle 1.mai feiringen og initiativtakerne skal ha all ære for det.
Løkken Musikkorps stilte i år opp med en kvintett. Først ved Løvbytunet, så på Bjørnli, hvorpå turen gikk videre ned til Løkken for å spille ved "Bergmannen" hvor den tradisjonelle blomsternedleggelsen ble foretatt av Olga Irmina Ucińska. Ellen Haugen Bergsrønning sørget for at seremonien ble med direkte på den digitale sendinga fra Orkland Arbeiderparti, -SV og -LO på blant annet facebook.
Korpset dro forøvrig videre for å avslutte dagen med "minikonsert" ved Meldal Helsetun
For de som har vært ute i felten på oppdrag eller av andre grunner ikke fikk med seg sendingen på direkten er det fullt mulig og gå inn på fb siden til de tre arrangørene og se dette nå i etterkant.
Video: Ragnhild Smedplass
Red:RS