50-års jubile ble feiret med stil
Løkken Pensjonistforening gjennomførte en trivelig og verdig feiring av 50-års jubileet sitt på Bergmannskroa sist torsdag
31.10.2021 - Rita Smedplass
Kategori: Lag og foreninger, Jubileum
Konferansier Mildrid Nesheim åpnet med velkomsthilsen og geleidet deltakerne stødig gjennom hele arrangementet. Ordfører Oddbjørn Bang var også tilstede og tok ordet for å gratulere jubilanten.

Foto: Oddlaug Moen Krag
Norsk tradisjonsmat passer utmerket i en sånn anledning og det ble servert middag bestående av saltkjøtt, pølse og rotmos.
Etter at alle var vel forsynte fremførte varaordfører Are (på gitar) og fruen Liv Marit (vokal) en sang fra forestillingen "Løkkenbusen 2007" og selvfølgelig, "I skyggen av et tårn".
Jens P. Heyerdal d.y var invitert til jubileet og det er sjeldent nei i hans munn når han blir spurt om å komme til Løkken.
Han foredro både om sitt liv i Orklakonsernet og seg selv som privatperson. Mye interessant omkring hans liv i Orkla og tiden på Løkken da gruvevirksomheten ble nedlagt. Og om da han ble forespurt av Ole Bergsrønning om å bli medlem i gruveforeningen, noe han syntes var en ære.
Ole mente at Jens var "en av oss" og sånn ble det.
Han fortalte også om da kona Mette fikk kreft og døde så alt for tidlig, mens barna bare var 13 og 14 år gamle. Det var hun som fikk satt i gang renoveringen av Orkla Gjestebolig. Han tilla Mette egenskapen av å gjøre ham til en bedre versjon av seg selv.
Heyerdal er virkelig ikke selvhøytidelig og leverte mange humoristiske historier både på privaten og i Orklasammenheng. Kommentarer fra både barn, barnebarn og opplevelser sammen med blant annet Per Palmer ble gjenfortalt og høstet mye latter blant tilhørerne.
Mellom taler, middag og andre innslag var det satt av tid til allsang, akkompagnert av Erik Hoel
Avslutningsvis ble det foretatt diverse hilsener, blant annet til Marie Gorset som faktisk har rundet 101 år og er æresmedlem i pensjonistforeningen. Det samme gjelder Birgit Strand som fyller 93 år om ikke så lenge. Det er bare å ta av seg hatten for begge to. De fikk tildelt jubileumsboka, skrevet av Mildrid Nesheim og som ble presentert på slutten av arrangementet

Foto: Oddlaug Moen Krag
Vi gratulerer Løkken Pensjonistforening med de 50 årene og ønsker lykke til videre.
Red: RS