Åpen voksenkveld på Løkken ungdomsklubb

Klubbkveld på Løkken Ungdomsklubb. Foto: Anders Romundstad
03.04.2025 - Marit Mjøen

Løkken Ungdomsklubb er inne i sitt fjerde driftsår og har hatt et aktivt liv med mange flotte klubbkvelder for barn og ungdom i forsamlingslokale Furulund. Nå jakter de på flere voksne frivillige som kan bidra til klubbdrifta og holder åpen voksenkveld 8.april.

Det er styret i klubben som inviterer til åpent informasjonsmøte på kvelden tirsdag 8.april og de som kommer skal få en god orientering om klubbdrifta – og kaffe!

- For å drive ungdomsklubb er vi avhengig av voksne frivillige som kan være her på klubbkveldene. For tida har vi to klubbkvelder i uka, men målet er å utvide og ha like mange åpningsdager som da vi starta for fire år siden, sier en av initiativtakerne til klubben, Turid Romundstad som er fast frivillig i klubben.

Både hun og dagens styre som består av Ann Kristin Bjørgen (leder), Anders Romundstad og Trond Syrstad og to representanter fra ungdommen - vil være til stede på informasjonsmøtet tirsdag. De har et mål om at styret kan økes til 5-6 medlemmer – og at de kan øke antall frivillige på klubbkveldene.

Løkken Ungdomsklubb er et tilbud til barn og unge mellom 10 år (5.klasse) og 19 år (elever på videregående skole). Deltakerne kommer fra hele Orkland, men de fleste er fra Løkken-området, Bjørnli og Meldal. De har delt ungdomsgruppen i to slik at de yngste møtes på torsdager mellom kl. 18 og 21, og «storgruppen» møtes på fredager fra kl. 19 til 22. Begge gruppene er i dag på 20-30 stykker som kommer hver åpningskveld.

Løkken Ungdomsklubb har følgende tilbud og aktiviteter: Biljard, kinorom, air-hockey, Playstation 5, kiosk, musikk, dans og et stillerom med sofaer og sittegrupper. Matlaging har også vært en aktivitet, for kjøkkenet står til disposisjon for klubbdeltakerne. Noen ganger har styret invitert på gratis pizzakvelder som har vært veldig populært.

Styret i klubben håper at tirsdagen samler mange interesserte som gir innspill på om åpningsdager og tidspunkt er riktige, og om folk har forslag til aktiviteter.

Ungdomsklubben finansieres med kommunal støtte, bidrag fra næringslivet; en viktig støtte fra fondet Nye arbeidsplasser på Løkken og bidrag fra huseierne.

Annonser


Medlemmer