Feltskyting ble det!
Politiet mottok like etter klokka 09.00 lørdag melding om brann i skytterhuset i Kløvsteinveien i Meldal.
24.02.2018 - Hilde Stina Elshaug
Kategori: Nyheter
Hendelsen ble varslet som såkalt trippelmelding via AMK. Brannvesenet, politiet og ambulanse rykket ut til stedet.
Feltskyting skal det bli!
Lars Snoen som er formann i Meldal pistolklubb opplyser: - Her skal det bli feltskyting! Mange av deltakerne er allerede på vei og vi hadde kommet gang i forberedelsene da skytterhus tok fyr. Det var storm-fyrig i vedovnen inne på skytterhuset som var årsaken til at brannen startet, forteller Snoen. - Det var kaldt og vi måtte få opp varmen før deltakerne ankom.
Meldal Pistolklubb arrangerte pistolstevne med deltakere fra Rindal, Meldal, Gauldal, Orkdal og Trondheim. Til sammen ca. 25 deltakere skulle være med på feltskytinga i dag lørdag.
Til tross for brannkaos kunne arrangøren starte opp nesten som planlagt. Folk strømmet på, og i fin sol med noen kuldegrader gikk alt etter planen til tross for en dramatisk start.
Kathrine Brandhaug fra Trondheim, Hun er en aktiv skytter og er med i Viking Pistol og Rifleklubb i Tr. Heim. Skulle gjerne sett at flere damer hadde blitt med i denne grenen av skyting, til tross for bra rekruttering i Trondheim, så er det få i distriktene.
Tekst og foto: John Storholt