Fotballen begynner for alvor

 

Nå kommer hjemmekampene som perler på en snor!

Fredag 23/4 har vi stor fotballkveld på Heggøya. Klokken 18.30 sesongdebuterer A-laget mot Glimt 1. Deretter er det femtedivisjonsoppgjør mellom MeldalFK og Glimt 2 klokka 20.30. Vi oppfordrer alle til å ta fredagskvelden på Heggøya og støtte meldalsfotballen.


20.04.2010 - Magne Vullum
Kategori: Fotball

Onsdag 21/4 kl 19.30 starter juniorguttene med sin første hjemmekamp på Heggøya. De spiller mot Heimdal2.  Juniorene har allerede debutert sist helg borte mot Charlottenlund. Her startet de sesongen med seier 1-2. Glimrende start på sesongen!

Torsdag 22/4 kl 19.30 har vi debut for damelaget. Kampen går på Heggøya mot Sokna. Vi håper mange kommer og støtter opp om det nystartede damelaget.

Etter flere treningskamper begynner det å skli for A-laget nå. Sist fredag gjennomførte de sin siste treningskamp før seriestarten mot divisjonskamerat Rennebu. Meldal vant hele 6 – 1. Resultatet kunne godt ha vært enda større. Morsom hurtig publikumsvennlig fotball. Det skal bli morsomt å se om de klarer å gjennomføre noe av dette spillet mot et rutinert Glimtlag i lokaloppgjøret på fredag.

Meldal 2 spilte treningskamp sist søndag mot Leik. Resultatet ble 5-3 til Leik. Men Meldal spilte også her en bra kamp. I Meldal FK har vi nå et luksusproblem. Vi har omtrent 50 spillere som ønsker å spille seniorfotball. Dette tallet inkluderer juniorene som skal benytte 5. divisjonslaget som utviklingsarena. Magne Kirkholt – ansvarlig for dette laget - leker med tanken om å ha tre seniorlag etter ferien eller til neste år. Slik at det blir lettere for alle å få spille kamper.

Da vil jeg ønske alle velmøtt på våre hjemmekamper!

Bjørnar Skjevdal

Fotballen begynner for alvor
Johan Morten Nybro

Fotballen begynner for alvor
Nils tråkker til mot Leik

Annonser


Medlemmer