Mandag åpner Orklandbadet

Meldal Rotaryklubb fikk onsdag en eksklusiv omvisning i det imponerende trenings- og badeanlegget i Orkland Folkehelsesenter som tilbyr lek, velvære, behandling og trening med mer på flere nivåer i lokaler som er spesielt tilrettelagt for behovet til den enkelte.
12.06.2020 - Hilde Stina Elshaug
Kategori: Lag og foreninger, Orkland kommune
Mandag 15. juni åpner badelandet og treningsenteret i Folkehelsesenteret på Orkanger, og det var en spent gjeng fra Meldal Rotaryklubb som møtte for å besiktige den meget omtalte herligheten.
Vi ble ønsket velkommen og fikk en times omvisning ved damen som har hovedansvar for aktivitet i trenings- og badeanlegget. Det var Ailin Midtsand som er klatreinstruktør og har tittelen Arrangementskoordinator for Orklandbadet.
Vi tok bilder av noen av fasilitetene underveis, som du kan her:

Et flott inngangsparti hvor man kan komme inn og ut på begge sider av huset. På andre siden kommer du til den idylliske badeplassen og rekreasjonsområdet "Vannspeilet". Du er velkommen til å gå bruke inngangen som gjennomgang. Inn døra til venstre i passasjen finner du butikk og kjosk/kafé i åpningstiden.

Stor og oversiktlig informasjon på veggen er godt synlig straks du kommer inn. Medlemmene i Meldal Rotaryklubb hadde mange spørsmål underveis, og fikk svar på det meste.

Dette er "rolig avdeling" med en temperatur på 34 grader i vannet. Romslig badstu med dusjer på andre siden av bassenget.

Det finnes to basseng med heve/senke-bunn for opptrening i vann. Begge finnes i egne rom for som avskjerming for de andre bassengene. Når gulvet i bassenget heves, blir vannet under gulvet. Man kan velge hvor dypt man vil ha det.

Eget stupebasseng med én, tre og fem meters stupetårn

Guiden Ailin demonstrerer armbåndet som fungerer både som nøkkel og til lagring av betalingsinformasjon som registreres i betalingsautomaten og leveres før du forlater trenings- og badeavdelingen.

Kjell Morten Dalheim tester vektstang - den var tung, men han tok den på strak arm

Arve Slørdal midt i bildet, fikk mange inntrykk på omvisningsrunden. Her inne i "Buldrehallen" med klatrevegg på fem meters høyde uten sikring. Den lyseblå stripa langs gulvet indikerer hvor tykt gulvet kommer til å bli. Hele gulvet blir dekket med tjukkaser for sikker landing ved fall. Ailin uttrykte stor begeistring for dette rommet, og anbefalte å prøve. "Det er kjempegod trening og krever stor styrke i hendene"
Meldal Rotaryklubb og Orkland kommune er medlem av Meldal.no
HSE