Torsdag 27.november feiret COOP Meldal SA 100 år.

Bestyrer Geir Børset viser frem protokollen fra det aller første styremøtet for 100 år siden

Det er en nyoppusset 100-åring som tidligere i høst skiftet kjede til Prix.


28.11.2019 - Hilde Stina Elshaug
Kategori: Næringsliv

Daglig leder er litt stolt av jubileet og åpnet feiringa med noen velvalgte ord. Skiftet til Prix har ført til økt omsetning, men det trengs også, for omgjøringa har kostet en del. I tillegg til selve butikken ble drivstoffanlegget totalfornyet i sommer.

Nå fremstår hele anlegget som en moderne butikk klar til å møte både 2020 og mange år framover.

Første klasse ved Meldal barne- og ungdomsskole kom for å bidra med litt underholdning. I tillegg overrasket de med bursdagssangen. Etterpå fikk de servert pølse m/brød, mens resten av de oppmøtte fikk bløtkake og kaffe. Mange fine tilbud i butikken var det også.

I anledning jubileumsåret har de hatt et lotteri med en vinner hver måned. I november ble Andrè Martinussen den heldige vinner av 100 kg bjørkved.

Det er skrevet en jubileumsberetning, men den ble dessverre ikke klar til jubileet. Der blir det nok mye interessant å lese om den utviklingen som har vært på 100 år. 

 

 Prix Meldal er medlem av meldal.no

 

 Tekst: Aud Inger

Foto: Hilde Stina, Aud Inger og Randi Hilstad

IMG 9785

"Forhandlingsprotokol for styret i Meldal Samvirkelag" 

Annonser


Medlemmer