Pizzafest på Meldal Helsetun

 

Forrige lørdag spanderte Løkken Pizzeria & Grill 15 store pizza på beboere, ansatte og besøkende ved helsetunet.


18.10.2026 - Rita Smedplass
Kategori: Meldal Helsetun, Næringsliv, Næringsnytt

 IMG 1549.jpg gatekjokken

Vi har snakket med Mehmet, driveren av pizzerian, og han forteller at de er så fornøyd og glade for at det er så mange som benytter seg av tilbudet deres at de gjerne vil gi noe tilbake. De opplever å få så god støtte av lokalsamfunnet i driften sin at de gjerne donerer noen pizzaer i blant.

Denne gangen var det Meldal Helsetun, men de har tidligere gitt pizza til både idrettslag, Bergmannsparken, Meldal RC-klubb med flere.

a052c45c 1518 4891 8c65 d7fab116ffa5

Dette er nok noe som blir satt stor pris på og som gir positive signaler ute blant folk.

Det mener også Mari Hilstad, leder ved Meldal Helsetun, som forteller at det ble satt stor pris på av alle som fikk nyte godt av leveransen.

-"Det er en kjempefin gest fra Løkken Pizzeria & Grill og jeg tror det er vinn, vinn for begge parter, for selv om det serveres pizza fra deres eget kjøkken enkelte lørdager så er det veldig positivt med litt "input" utenfra".

Sist vi tok en kikk på facebook-siden til helsetunet hadde de nesten 550 "likerklikk" på innlegget deres om pizzafesten, så det er tydelig at folk lar seg engasjere av gladsaker som dette.

Mari nevnte også at de tidligere i høst hadde etterspurt om noen kunne tenke seg å gi bort litt multer til helsetunet, noe som resulterte i hele 50 kilo av "skogens gull".
Givergleden er tydeligvis stor og det vil garantert stå multekrem på julemenyen i år.

799675941 1080255421211287 632161318346809802 n

Bilder: Mari Hilstad, Meldal Helsetun (fb) og arkiv.

 

Red:RS 

 

     

 

Annonser


Medlemmer